המשרד לביטחון הפנים
הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול
אודות הרשות בתקשורת סמים והשפעותיהם חקיקה מחקרים ופרסומים צור קשר
הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול
חיפוש באתר
חיפוש
<a href="/pages/2009.aspx">מרכזי טיפול למכורים לסמים בסביבה שלך</a>
סקר היום

קהילה

נוער, צעירים וילדים
הורים
אנשי מקצוע
קהילה

 


ערב הסברה להורים יוצאי אתיופיה - טירת הכרמל, אוקטובר 2017

ביום ג' 24/10/17 נערך באולם אשכול פיס טירת כרמל ערב הסברה לכלל ההורים
מקהילת יוצאי אתיופיה בעיר.  להלן כתבה בנושא.


"עליה וקוץ בה" - התיאטרון הקהילתי 'אנדנט' - אשדוד, יולי 2017

בשבוע האחרון התקיים מחזה מקורי 'עלייה וקוץ בה", בניצוחם של קבוצת התיאטרון הקהילתי 'אנדנט' - "יחד", המורכבת מהורים וילדים יוצאי אתיופיה. מאות משתתפים הגיעו לצפות בהצגה שסיפרה על הגשמת חלומות, על העלייה לארץ ישראל ועל התמודדות עם קשיי הקליטה, התסכול ותופעות של התמכרות ואלימות במשפחה.
קבוצת התיאטרון 'אנדנט', הינה קבוצה שהוקמה על ידי תחום עולים ברשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות אשדוד ומטרתה להשמיע את קולם של הקהילה, לחזק את המורשת וליצור קרבה ודיאלוג באמצעות אמנות וכן להפחית את הסטריאוטיפים הרווחים בחברה.
תהליך העבודה בתיאטרון הקהילתי משלב תכנים מעולמם האישי של המשתתפים, תוך התנסות בתיאטרון ובדינאמיקה קבוצתית. התכנים מבשילים לכדי הצגה, המוצגת בפני הקהילה המקומית ומהווה מפתח להתמודדות עם בעיות הרלוונטיות לכל משתתף בקבוצה וכן לקהילה כולה.
את הערב הנחה אבי יצחק, פעיל חברתי בקהילה, שסיפר על ההתרגשות ועל ההכנות לאירוע והזמין לבמה את הגב' סימונה מורלי, מנכ"לית הרשות העירונית שאמרה "כולנו רוצים חברה סולידרית והוגנת יותר. שינוי אמיתי צריך להתחיל בעשייה, אנו ברשות פועלים רבות בתחום העולים לקהילת יוצאי אתיופיה. הנה דוגמה חיה לפעילות שמביאה לידי ביטוי את הדילמות והאתגרים איתם מתמודדים בקהילה. במהלך הקיץ הקרוב נקיים בעיר פעילויות ואירועים שונים הפתוחים לקהל הרחב, בהזדמנות זו, אני מזמינה את כולכם להצטרף ולקחת חלק".
אליהו גבייה, רכז יוצאי הקהילה ברשות, תיאר את הדרך "התהליך הפך את הקבוצה למשפחה, שיצרה תוצר מדהים. התיאטרון הקהילתי הוא כלי להשמעת קולם של הקהילה ומהווה דרך חדשנית לביטוי והעצמה, ידעתי שהתיאטרון הקהילתי הוא הכלי הנכון עבורנו, לאורך השנה למדו המשתתפים להביע את עצמם דרך הבמה והמשחק" והודה לכלל השותפויות בעיר, על העשייה הברוכה, בכללם מוקד קליטה, תחום נוער, לשמואל מהרט, מנהל מחלקת עולים בעיריית אשדוד, לווגאי טבג'ה, מנחה ארצית ומנהלת תכנית "הדרך החדשה", תחום יוצאי אתיופיה ברשות הלאומית למלחמה בסמים ולרפ"ק דודו תורגמן, סגן מפקד תחנת משטרת אשדוד.
את הערב כיבדו בנוכחותם הקייס וובה אשטו, המנהיג הרוחני של קהילת יוצאי אתיופיה שבירך את המשתתפים ואת העוסקים במלאכה והרב משה ברוך, רב קהילת יוצאי אתיופיה, שציטט מתוך ספר תהילים (פרק קל"ג) "הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד" ובירך על פעילותם של אליהו והרשות לאיחוד הקהילה.
בהצגה שולבו להקת 'הפרחים של היום והפירות של המחר', 16 ילדים וילדות שרקדו ריקוד מסורתי, שסימל את החיבור לשורשים ולמקורות. בסיום ההצגה, חולקו תעודות הוקרה ופרחים לשחקנים על היותם קול לאנשים רבים והצבתם בקדמת הבמה. ההצגה צפויה לעלות בשנית בחודשים הקרובים והנכם מוזמנים לעקוב אחר הפרסומים באתר ובפייסבוק הרשות. אין ספק שהיה ערב מעצים – שיהיה קיץ בטוח לכולנו.בתמונה: הגב' סימונה מורלי, מנכ"לית הרשות העירונית ומנהלי הרשות


חג הסיגד - חדרה, דצמבר 2016

את חג הסיגד בחדרה קיימנו השנה מהמקום של קריאה להורים לקחת חלק בפעילות בקהילה למען בני נוער וצעירים.


פעילות במסגרת המרכז לגיל הרך - גבעת אולגה, נובמבר 2016

המרכז לגיל הרך, במתנ"ס גבעת אולגה, פועל זו השנה השלישית יחד עם היחידה העירונית למאבק בסמים ואלכוהול בעיריית חדרה. המטרה הינה שילוב תכני עבודת מניעה עם משפחות בהן יש ילדים בגיל הרך.
במסגרת התוכנית השנתית נבנו פעילויות המותאמות לצרכי המשפחה בשיתוף עם אנשי מקצוע המובילים שיח בתחום המניעה, כחלק מכישורי חיים ופיתוח עירנות ונוכחות הורית לסכנות.
פנקסי מידע להורים ולבני הנוער - הוד השרון,דצמבר 2016

היחידה העירונית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול בעיריית הוד השרון, משקיעה רבות בהעלאת המודעות בקרב תלמידים והורים לסכנות הטמונות בשימוש לרעה בסמים ובאלכוהול.
בימים אלה, לקראת מסיבות חנוכה ומסיבות סוף השנה האזרחית, יחולקו לתלמידי ביה"ס העל יסודיים בעיר פנקסי כיס, שיכללו מידע הסברתי וכללי אצבע לטיפול בחבר שנפגע.
בנוסף, שקדה היחידה על הוצאת פנקס מידע המיועד גם להורים (שונה במסריו מהפנקס שמיועד לתלמידים), שיחולק במסגרות אסיפות הורים ובהרצאות השונות שיתקיימו בעיר.

פעילות זו הינה חלק מתכנית מניעה שנתית של עיריית הוד השרון-היחידה למניעת אלימות, סמים ואלכוהול, בשיתוף מצילה-אגף חברה ומניעת פשיעה במשרד לביטחון הפנים, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול ושותפים עירוניים רבים.

לצפיה בתוכן פנקסי המידע יש ללחוץ על התמונה הקטנה:

                                    


יום חשיפה - מועצה אזורית גוש עציון, נובמבר 2016

לצפיה בהזמנה ובתכנית היום יש ללחוץ על התמונה שלהלן:

 

כנס עמיתים ארצי 2015 - מודיעין, מאי 2015

ביום רביעי, 13.05.15, במכללה לשוטרים בבית שמש, התקיים כנס ארצי מרשים במסגרת התכנית "עמיתים ומשפיעים". בכנס השתתפו נציגים מעשרות בתי ספר שונים בארץ, ממסעדה שבגולן, עד ערד שבדרום.  העיר מודיעין יוצגה על-ידי 15 נציגים מתיכון מו"ר שברעות.

תכנית "עמיתים ומשפיעים" הינה תכנית ארצית, אשר הוקמה מתוך שיתוף פעולה מדהים של משטרת ישראל, הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול והיחידה למניעת סמים ואלכוהול במשרד החינוך. בתכנית פועלים בני נוער רבים משכבות ח' ו-ט' למניעת תופעת שתיית אלכוהול ושימוש בסמים בקרב חבריהם. בתכנית זו, התלמידים משתתפים בסמינרי הכנה רבים, אשר תפקידם הינו להכשיר תלמידים אלו לקראת חלקם הגדול במניעת שימוש בסמים ושתיית אלכוהול בקרב בני הנוער בישראל.

התכנית הוקמה מתוך מחשבה כי ההשפעה על בני נוער באמצעות קבוצת השווים גדולה יותר מאשר השפעת קבוצת המבוגרים. בנוסף, בני הנוער מצויים עם חבריהם בשעות הבילוי והפנאי יותר משהות המבוגרים בקרבם.

במהלך המפגש, שמעו המשתתפים את דבריו של מפכ"ל המשטרה, ניצב יוחנן דנינו, אשר במהלך הרצאתו קרא לתלמידים להצטרף בעתיד לשורות המשטרה ולהמשיך את האחריות האזרחית אותה החלו בקרב תפקידם כעמיתים. דנינו הוסיף כי הם בוחנים את שאלת הלגליזציה של הסמים הקלים בקרב האזרחים וכך עורר סערה קלה בקרב המחנכים והשותפים לכנס.

לאחר מכן, נערך לתלמידים סיור במכללה, ובמהלכו ביקרו בכלביה ובאורווה המשטרתית, שם נוכחו לראות את כוחות העזר של המשטרה במהלך פעולותיהם הרבות. התלמידים הציגו את עבודותיהם ותוצרתם במהלך השנה החולפת, והרשימו את המשתתפים הרבים. התקיימו מעגלי שיח בנושא המשימה המורכבת- לשמור על חבריהם מהחומרים הפסיכו-אקטיביים הנגישים לבני הנוער היום.

במהלך מעגלי השיח, כיכבו והובילו בצורה מרשימה ובביטחון רב, תלמידי תיכון מו"ר.  הם נקטו עמדה אחראית לגבי תפקידם החשוב כעמיתים וייצגו אותנו בכבוד רב.

לאור ההצלחה הרבה של התכנית, שוקלים ברשות להרחיב את התכנית גם לכיתות י', דרך תכנית המחויבות האישית.

מיטל אשור- מנהלת הרשות העירונית למלחמה בסמים ובאלכוהול, אשר השתתפה באירוע מוסרת: "בעיר מודיעין ישנם כ- 120 עמיתים מכל חטיבות הביניים בעיר.  אנו מלמדים את התלמידים על הסכנות בשימוש בחומרים מסוכנים. ייחודו של פרויקט זה שהתלמידים עצמם מסבירים לחבריהם על הנזקים.  ואכן ישנה השפעה רבה של התלמידים על חבריהם בנושא זה".


 


כנס בריאות המשפחה ליוצאי העדה האתיופית – חדרה, מרץ 2015

בחודש מרץ התקיים כנס בריאות המשפחה ליוצאי העדה האתיופית, בהשתתפות ראש העיר.

את הכנס הובילו היחידה למאבק בסמים ואלכוהול בשיתוף גורמים עירוניים ועמותת "טנא בריאות".

מטרת הכנס: שילוב זרועות של כל הגופים שעובדים עם העדה, כשהמסר הוא מניעה בתחום הרחב של המשפחה .

הכנס היה פורה ומעשיר.  ראש העיר כיבד את באי הכנס והשתתף בטקס הברכות על הלחם המסורתי .

bul4_3 ההזמנה לכנס.

 


כינוס ועדה סטטוטורית לנושא נגע הסמים והאלכוהול- מודיעין, פברואר 2015

ביום ראשון ה- 15.2.15 התקיימה וועדה סטטוטורית לנושא נגע הסמים והאלכוהול בראשות מחזיק התיק מר אילן בן סעדון – סגן ראש העיר. הוועדה התקיימה במרכז 'רטורנו' - מרכז גמילה מסמים ואלכוהול בבית שמש. באירוע לקחו חלק כ-60 משתתפים מהשירותים החברתיים, מנהל החינוך, השירות הפסיכולוגי, עיר ללא אלימות, הקתדרה להורים, סיירת הורים, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ותושבים רבים.

הוועדה החלה בהצגת סרט קצר בו הופיע מר חיים ביבס- ראש העיר מודיעין, אשר בירך את העשייה הרבה והתרומה הגדולה של הרשות העירונית למלחמה בסמים לעיר מודיעין.  בנוסף, הופיעו בסרטון מר אילן בן סעדון- סגן ראש העיר, מר יעקב אלמוג- מנהל האגף לשירותים חברתיים וגב' מיטל אשור, מנהלת הרשות העירונית למלחמה בסמים ובאלכוהול. כולם בירכו על העשייה המרובה שיש בעיר בתחום זה.

עם תום הסרט, הציגה הגב' מיטל אשור את הפעילויות ואת תכניות המניעה הרבות שמקיימת הרשות, בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי,  ואת המאמצים הרבים שהרשות משקיעה בקידום הנושא בצורה היעילה ביותר. בנוסף, בירכה את שיתופי הפעולה ותמיכתם של השירותים החברתיים, מנהל החינוך, עיר ללא אלימות, מחלקת הנוער, וגורמים נוספים בעיר אשר בלעדיהם פעילויות אלו לא היו מתאפשרות.

בחלקו השני של האירוע, הוצגו למשתתפים סיכום הפעילות של שנת 2014 והתוכנית השנתית לשנת 2015, הכוללת חידושים רבים ותוכניות שונות ביניהן:  

  • "יום של תכלת" בגני הילדים- תוכנית להכשרת צוותים חינוכיים בגנים על מנת שיוכלו לאתר מצבים העלולים לגרום לקונפליקטים בין הילדים, ופיתוח היכולת של הילדים לפתירת הקונפליקטים על ידי התחשבות ברגשות האחר.
  • "אלטרנתיב בקהילה"- תוכנית הסברה ומניעת שימוש בחומרים מסוכנים בבתי הספר.
  • "אחרי" – תוכנית המכשירה לצה"ל נוער בסיכון.
  • תוכנית מניעת שתיית אלכוהול בקרב כל תנועות הנוער בעיר.

לאחר הצגת התוכניות עלה הרב איתן אקשטיין – מנהל מרכז "רטורנו" - וסיפר על פעילות המרכז; הטיפול ברטורנו נוגע במכלול הסיבות שגרמו להתמכרות. מכיוון שכך הוקם ברטורנו מערך שלם של טיפולים הוליסטיים בכדי לתת את המענה המתבקש לצורך הטיפולי, הנפשי והרגשי של הנגמלים. עוד סיפר הרב על קהילת נוער מותאמת ברטורנו,  אשר בה מסגרת טיפול מיוחדת לנוער מכור, המאפשרת - במקביל לגמילה - סיום בגרויות ולימודים, לצד לימודי העשרה. קהילת הנוער של רטורנו מותאמת לנערים בגילאים 14 עד 18 מהמגזר הדתי או החילוני, שהגיעו למצב של התמכרות ושימוש קיצוני בסמים ובאלכוהול.

לקראת סיום האירוע עלה נער המטופל בקהילת הנוער של רטורנו ושיתף את הנוכחים בסיפור ההתמכרות האישי שלו.  סיפורו ריגש את המשתתפים וגרם להם להזדהות ולאמפתיה.

הוועדה תרמה רבות לנוכחים, סיכמה את השנה הקודמת ופתחה שנה חדשה, מוצפת ברעיונות ובתכניות חדשות.


מניעת שימוש לרעה בסמים ובאלכוהול – מועצה אזורית זבולוןינואר 2015  

להלן מקבץ כתבות שהתפרסמו בעיתונים מקומיים בנוגע לפעילויות בנושא מניעת שימוש לרעה בסמים ובאלכוהול.


הכח הנשי - העצמת נשים יוצאות העדה האתיופית - חדרה, דצמבר 2014

תוכנית העצמת נשים יוצאות העדה האתיופית מתקיימת בחדרה זו השנה השלישית ברצף.

קבוצת נשים מכל שכונות העיר אמהות לילדים צעירים ומתבגרים מתכנסות אחת לשבוע ללמידה משותפת ולפיתוח מנהיגות נשית והורית בקהילה שתביא לשיפור וקידום התקשורת המשפחתית בפרט עם הדור הצעיר שלא תמיד חובר למורשת התרבותית ולמנהגי העדה.

התוכנית פועלת באגף הרווחה ומובלת על ידי התחנה לשלום המשפחה בניהולה של שוש אפריאט והעו"ס שרה ביקרנין , היחידה העירונית למאבק בסמים ואלכוהול בניהולה של מלי מלכין והמחלקה לעבודה קהילתית בניהולו של שמשון אחרק. שותפים נוספים לתוכנית הם התוכנית הלאומית "עיר ללא אלימות", הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול, עמותת "טנא בריאות" , עמותת על"ה ומוקד קליטה. כשכל אלה חברו יחד לקדם וללוות תוכנית שתתן מענה משפחתי רחב , תעביר ידע, תרחיב את האופקים ותאפשר לאמהות להתנדב למען הקהילה.

השנה, התוכנית כללה 15 מפגשים שבועיים עם דר' ספפא וצוות מרצים מפרויקט "טנא בריאות" . המפגשים התקיימו במועדון ויצו, באדיבותה של עדנה זידמן - מנהלת ויצו חדרה, שאירחה את הקבוצה כחלק מהעצמת נשים וחשיפתן לפעילות של תנועות נשים בארץ. המפגשים חשפו את הנשים לקבלת מידע ולהעברת ידע אודות התפתחות מחלות ומצבי משפחה משתנים כתוצאה מחוסר שימת לב ומודעות כמו : התפתחות מחלות סכרת, כולסטרול, מחלות ילדים, השמנת יתר, אלימות במשפחה והתמכרויות לאלכוהול וסמים. לסיום קיבלו הנשים סדנת איפור וטיפוח כחלק מחיזוק הבטחון האישי והנשי.

החלק המגבש בתוכנית, לו תמיד מחכות הנשים, הוא היציאה לטיול חוויתי וארגון כנס קהילה שנתי שהנשים מובילות . השנה בחרנו להוציא את הנשים לטיול וסיור ביפו העתיקה, על כל אתריה, תוך הקשר לסיפורים המתקשרים לתרבות האתיופית. הסיור בסמטאות העיר והביקור במוזיאון הבית של האומנית אילנה גור חיברו את הנשים לנוסטלגיה דרך החפצים הרבים והאותנטים המזכירים את המטבח האתיופי . את ארוחת הצהרים אכלנו במסעדת רג'ינה בתחנת הרכבת, שם קיבלו אותנו בסבר פנים נאות ופינקו אותנו בארוחה דשנה וטעימה לחיך.

החלק המרגש והאותנטי היה בחלק השני של היום, בביקור במרכז טבז'ה - מוזיאון למורשת התרבות האתיופית הממוקם בתוך מתנ"ס בעיר רמלה. העיר רמלה היא אחת מהערים שקלטה עליה גדולה מאתיופיה ועל מנת לשמר את התרבות והמורשת אנשי הקהילה האתיופית הקימו בתוך המתנ"ס חדר מורשת המזכיר בית אתיופי ובו חפצים אותנטיים של פרטי לבוש, אביזרים ,עבודות יד ותמונות .

קבוצת הנשים התקבלה בהתלהבות על ידי הצוות במקום . התוכנית כללה הרצאה מאלפת ומרגשת בשפה האמהרית בשילוב עברית , ריקודים לצלילי מתופפות ונגינה בכלי פריטה המזכירים את הצלילים המסורתיים ,סדנת קרמיקה, כיבוד ממטעמי המסורת והמטבח האתיופי , סיפור אישי של אחת ממקימות המוזיאון, שריתק וריגש את האמהות עד דמעות.

תגובות האמהות: "אני חייבת לבוא לפה שוב עם הילדים שלי", "לא חשבתי שיש כאלה דברים ,אני ממש מתרגשת " , "למה בחדרה אין לנו כזה מקום ,זאת לא בעיה לאסוף חפצים מכל בית ".

מלי מלכין, שלוותה את הקבוצה בטיול, מסכמת את הפעילות השנתית שמטרתה לגעת בנשים, לגרום להם לקדם את ענייניהן בקהילה, לעורר אותן למודעות ומעורבות לנעשה סביבן ולהוביל מסר הורי משפחתי כלפי הדור הצעיר . מדובר באמהות שאיכפת להן ומוכנות להירתם למען הקהילה ולהן מגיעה הערכה גדולה וכבוד על יוזמתן ונכונותן לסייע לנו כאנשי המקצוע להוביל מהלכים לקידום הבריאות והתקשורת במשפחה ומניעת תופעות חברתיות מעכבות .

חזרנו לעירנו חדרה ככח נשי, מלאות חויות ועם הרבה מחשבות להמשך הפעילות ולארגון הכנס השנתי של הקהילה.

להלן כתבה בנושא


העצמת נשים בהוד השרון - נובמבר 2014

תחת הכותרת "נשים מדברות מהבטן" נחשפו בשנה האחרונה נשות הוד השרון המתגוררות בשכונץ שרת לסדנת העצמה מיוחדת במינה.
הסדנה התמקדה בלימוד ריקודי בטן וזאת במסגרת תוכנית מצילה "מניעת פשיעה ואלימות באמצעות העצמת נשים ונערות" והרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול, בשיתוף אגף החינוך, תרבות הפנאי והקהילה בעיריית הוד השרון.  

להלן כתבה שהתפרסמה בנושא.


"אבודים לרגע" השימוש בסמים עד אובדן השפיות - חדרה, אוגוסט 2014

במסגרת שיתופי הפעולה בין עיריית חדרה - היחידה למאבק בסמים ואלכוהול למילם חדרה התקיים מפגש מקצועי בו הוקרן הסרט "אבודים לרגע". לאחר ההקרנה התקיים  דיון מקצועי בנושא נזקי השימוש בסמים עד  אובדן השפיות . 

המפגש התקיים בבית פיינברג והשתתפו בו נציגי מילם חדרה, הורים ואנשי מקצוע  . חדווה יחזקאלי, סגנית ראש העיר, הייתה אורחת כבוד. היא פתחה את המפגש  באמירה חד-משמעית: "אין דבר כזה סמים קלים"  ובירכה על שיתופי הפעולה שבין העירייה לגופים כמו מילם. 

מילם הוא מרכז ייעוץ למשפחות המתמודדות עם בן משפחה נפגש נפש. עמותת אנוש מפעילה בארץ 8 מרכזי ייעוץ למשפחות. מילם חדרה הוקם לפני כשלוש שנים והוא ממוקם ברחוב רוטשילד 15 בחדרה, מעל השוק העירוני.  

במילם המשפחות מקבלות כלים, מידע אודות מחלת הנפש, מיצוי זכויות והכוונה לגבי שירותי שיקום בקהילה, תוך התייחסות לצרכים הרגשיים והייחודיים של כל בן משפחה.

השירותים שניתנים במילם הם ייעוץ פרטני קצר מועד, ייעוץ משפטי שניתן בהתנדבות על ידי עורכת דין, קבוצות, סדנאות והרצאות. כל השירותים הניתנים במילם הם ללא תשלום, במימון ובפיקוח משרד הבריאות.

אחת לחודש מתקיימת במילם הרצאת מידע, המיועדת לבני משפחה ולאנשי מקצוע במגוון נושאים העוסקים בבריאות הנפש.

מלי מלכין מנהלת היחידה העירונית למאבק בסמים ואלכוהול נענתה לפניית מילם  לקיים ערב שכולו עוסק בנזקי השימוש בסמים והשלכותיו על המשתמש, סביבתו  ומשפחתו. השימוש בסמים הפך לסוג של תרבות פנאי בקרב צעירים.  השימוש במונח "סמים קלים" מטעה  משום שדווקא הסמים הקלים הם המסוכנים  והם אלה שיכולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים בשל תרכובתם הסינטטית .  

הסרט "אבודים לרגע " הוא סיפור אמיתי ודרמה פסיכוטית ישראלית בהודו . יוצר הסרט  יאיר קויפמן אורח קבוע בעיר חדרה שמעביר את הקרנת הסרט והרצאתו בקרב תלמידים רבים מספר דרך הסרט את סיפורו האישי  סביב הסתבכות  בשימוש בסמים עד אובדן השפיות .

היחידה העירונית למאבק בסמים ואלכוהול תמשיך לסייע למילם חדרה בתחום נגע ושימוש בחומרים ממכרים שתוצאה השימוש היא שאנשים משלמים בהתפרצות מחלת נפש .

המשפחות לצד חולים אלו זקוקות לאוזן קשבת ולהכלה על מנת לסייע להם להתמודד עם בן משפחה פגוע  סמים וכאן מילם נכנס לתמונה כארגון שתומך ומכוון להתמודדות  אפקטיבית.

תודה לכל השותפים על קיומו של ערב מקצועי  שסיפק מידע חשוב לציבור המשפחות  וחשף את חשיבות הנושא להמשך שיתופי פעולה.  

מילם חדרה
רחוב רוטשילד 15 , בית דניאל (צמוד לשוק העירוני)
הכניסה מרחוב גורדון 10 . טל: 04-6880956
milamhadera@enosh.org.il


מבצע סילבסטר "חוגגים באחריות" - מועצה אזורית עמק חפר, ינואר 2014

לקראת חגיגות הסילבסטר יצאו משטרת התנועה, הרשות לבטיחות בדרכים והרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול בפעילות מניעה והסברה משותפת, ברחבי המועצה האזורית עמק חפר, במהלך ליל הסילבסטר ובסוף השבוע שלאחריו.

להלן סיקור הפעילות (יש ללחוץ על התמונות המוקטנות):


תערוכה בנושא: אלכוהול, סמים ואלימות - חדרה, דצמבר 2013

במהלך חודש דצמבר נפתחה התערוכה האמורה, בקניון לב חדרה, והתקיים דיון ושיח בין האומנים
לבין קבוצת בני 
נוער, שאף הם בנו פסל סביבתי בנושא "פחות אלכוהול יותר אתה", עם אותו
האמן החדרתי - 
רפי בלר .  

להלן ההזמנה ותמונות מהתערוכה:


 

דוכן הסברה במסגרת כנס מתגייסים - כפר יונה, יולי 2013

בכנס המתגייסים -  שנערך בתאריך 21.7.13 - הוקם, כמדי שנה, דוכן ההסברה וההפעלה
המסורתי, ביוזמת מתאמת הרשות העירונית למלחמה בסמים ובאלכוהול בכפר יונה.

השנה הופיעו במסגרת החלק האומנותי של הערב, חיילי להקת חיל החינוך, אשר ביקשו גם הם 
להתנסות במשחק מסירות בפריזבי הממותג, תוך הרכבת משקפי השכרות. בהמשך הם עלו
להופיע כאשר המדבקות: "תדלוק - זה רק למכוניות" 
ו"אתה לא בן אדם עם אלכוהול בדם" מודבקות
על מדיהם.

 

 להלן תמונות המשקפות את אווירת הערב. לצפיה בתמונות מוגדלות נא להקליק על התמונות הקטנות: 

 


העצמה חברתית לקהילת יוצאי אתיופיה - חדרה, יולי 2013

עיריית חדרה מובילה תכניות העצמה ליוצאי אתיופיה, החל מהגיל הרך ועד לדור ההורים.  
כנס בנושא בריאות המשפחה, שהתקיים במסגרת זו נחל הצלחה רבה.  
להלן כתבה בנושא, שפורסמה במהלך חודש יולי, במקומון "השבוע בחדרה". 


יום קהילה ומשטרה - עיריית אור עקיבא, יולי 2013

בתאריך 25.7.2013, נערך יום קהילה ומשטרה ברחבת עיריית אור עקיבא. הפעילות הייתה
ביוזמה משותפת של משטרת ישראל, עיריית אור עקיבא, הרשות הלאומית למלחמה בסמים
ואלכוהול, עיר ללא אלימות ומאיר פנים.
במסגרת האירוע הופיעו: חשיפת יחידת הגי'פים החדשה של המשמר האזרחי, שוטרי יס"מ, מג"ב תנועה וסיור, כלבי גישוש, פרשים, חבלן ורובוט משטרתי, מכבי אש ביצעו חילוץ מרכב בוער, מד"א ביצעו
דימוי החייאה וחילוץ מרכב, 
מכבי האש השפריצו זרנוקי ענק של קצף ומים על הילדים.

בנוסף, במהלך כל הפעילות חולקו לילדים פופקורן, שערות סוכר וברד (ללא עלות כספית).  
לסיום חילקו השוטרים וראש העיר לכלל המשתתפים סוכריות.

להלן תמונות מהאירוע. לצפיה בתמונות מוגדלות נא ללחוץ על התמונות הקטנות:
 


ראש העיר וחברי מועצת העיר באשדוד מארחים את עובדי הרשות העירונית במועצת העיר
לסיקור שנת העבודה - אשדוד, דצמבר 2012 

כמדי שנה, בחודש המאבק הבינלאומי בסמים ואלכוהול, יוצאת הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ואלימות לקהילה עם מסרים חדשים, פעילויות ומפגשים חווייתיים בנושא שימוש לרעה בחומרים ממכרים, בהמשך לעבודת הקודש הנעשית במהלך כל השנה.
בישיבת המועצה, מנכ"ל הרשות סקרה את הפעילות הרב-שנתית. ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, ברך את עובדי הרשות והראה בקיאות רבה בנעשה ברשות. כמו כן, הרב עמרם כנפו, יו"ר הדירקטוריון לשעבר, חיזק את דברי ראש העיר וציין את היכרותו המעמיקה עם הפעילות הנעשית ברשות.

השנה בחרה הרשות להתמקד בחודש המאבק הבינלאומי בתחומים אלו:

מניעה:
חודש המאבק בסמים נפתח במפגש של "הוועדה הסטטוטורית למאבק בנגע הסמים המסוכנים" - בהובלתה של הגב' סימונה מורלי מנכ"ל הרשות. הוועדה התנהלה סביב שיח על התמודדות עם נגע הסמים בעיר אשדוד והמאבק בו. בוועדה נכחו מר בוריס גיטרמן - סגן ראש העיר, חברי מועצת העיר, נציגי הרשות הלאומית למלחמה בסמים, מנהלי אגפים, ראשי תחומים ואנשי מקצוע נוספים הנוגעים בתחום.
  
סמינר עמיתים:
בהובלתה של הגב' בריז'יט דוקהן - רכזת מניעה, חינוך והסברה. כמו בכל שנה התקיים בחודש המאבק בסמים סמינר עמיתים עירוני בנושאי "סמים ואלכוהול לא בבית ספרנו" ובו לקחו חלק 319 עמיתים לשכבה ח'-ט' במשך יומיים מרוכזים בתחום הנוער בעיר. העמיתים עברו סדנאות ומפגשים וקיבלו ארגז כלים על-מנת לחזור לבית הספר ולהעביר את המידע לחבריהם. השנה הוחלט ברשות לבנות "קבוצת מנהיגות" מקבוצת העמיתים ולהפוך אותם לסוכני שינוי בנושא "שימוש לרעה בחומרים ממכרים ואלימות". קבוצה זו תהיה ייחודית ברמה הארצית.

נוער בסיכון:
"איתור בחנוכה":
בהובלתה של מנהלת יחידת האיתור הגב' מירב מנצור. צוות "עד אליך" – יחידת איתור עירונית,  הכולל את מדריכי האיתור והצוות המטפל, יצא בשני ערבי חג החנוכה הקרירים לשטחי הפעילות הקבועים של היחידה וחילק לבני הנוער סופגניות טעימות ושתיה חמה. באווירת החג המואר נוצר שיח נעים סביב עיסוקיהם בחופשת החג, הסיכונים הקיימים, דפוסי שתיית האלכוהול וסוגיית השימוש בסמים.

"באנו חושך לגרש – בסימן התמכרויות": יחידת האיתור "עד אליך" קיימה  פעילות לילית במבנה היחידה ברחוב סיני 27. לפעילות הוזמנו בני נוער מפרויקט "משאלה חווייתית" ובני נוער המוכרים ליחידת האיתור. הפעילות כללה מגוון סדנאות חווייתיות בנושא אלכוהול וסמים במטרה לעורר את בני הנוער לחשיבה מעמיקה בנושא, לאפשר שיח פתוח ולהזמינם לשאול שאלות ולקבל מידע אמין. הסדנאות הועברו ע"י הצוות המטפל הכולל עו"סיות ופסיכיאטרית, בשיתוף מדריכי האיתור. נוצרה אווירה נעימה, בני הנוער שיתפו פעולה בצורה יפה וגילו עניין וסקרנות.

"אף אחד חוץ מאיתנו": במסגרת פעילות חודש המאבק בהתמכרויות, הוקרן הסרט "אף אחד חוץ מאיתנו", אשר צולם ברובעים ח' ו-ו' בכיכובם של שחקנים מקומיים – תושבי העיר והוקרן בפני מד"צים וקבוצות של "משאלה חוייתית". הסרט מתמקד בנושא השימוש לרעה בסמים. בסיום ההקרנה התקיים פאנל מקצועי בנושא הנדון. גולת הכותרת באירוע מוצלח זה הנו שיתוף פעולה בין הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות, תחום נוער, מתנ"ס בית לברון ופרויקט על"ם" של החברה למתנ"סים.

בית ספר להורות משמעותית:
• "אשדוד חושבת הורים"  בהובלתה של גב' עדה ליפציגר, אשר הביאה את  נשיא מכללת אחווה לביקור בלשכת ראש העיר. במפגש עלה נושא  הרחבת סכומי המלגות לסטודנטים תושבי אשדוד ללימודי חינוך במכללת אחווה. כמו כן, העמקת שיתופי הפעולה עם המרכז להורות משמעותית כחלק מהקמת מרכז ארצי לחוסן משפחתי.
• "השפה ההורית" – התקיים יום עיון למרצים, למנחות ולסטודנטים, במסגרתו ד"ר ליאורה ויינבך העלתה הסבר מדעי ללקויות למידה, אלימות והתמכרויות.
• "הכל על תרופות להפרעות קשר וריכוז" – התקיימה הרצאה מרתקת שניתנה ע"י ד"ר אירית אורייאן.
• התקיימה הרצאה בנושא "התמודדות עם דילמות הוריות" - ד"ר שמוליק סגל קינר העלה מגוון של אירועים הקשורים להתמודדות הורית בגיל הילדות, ונתן מס' דרכי פעולה להתמודדות עמם. השתתפו בהרצאה זו כ-150 הורים.

תחום עולים:
• פתיחת קורס מנהיגות לנוער יוצא חבר העמים במועדון "אפשר גם אחרת". בקורס השתתפו 18 בני נוער מבתי ספר שונים בעיר. משתתפי הקורס אף סיירו במוזיאון "יד ושם".
• קבוצת מנהיגות תחת תוכנית "ספורט ואמנות כבלם לאלימות" חילקו בקניון לב אשדוד חומרי הסברה בנושא "סמים ואלכוהול" השתתפו כ-150 אנשים. כמו כן, בקניון הסיטי התקיימה הופעה "יורדים מהבמה", בכיכוב נערי מועדון "אפשר גם אחרת".
• שיח בנושא "לשתות או לא לשתות" בשיתוף נערי המועדון והורים. את השיח הוביל מר נתן גרינברג – ראש תחום עולים.

טיפול ושיקום:
התקיים יום עיון בנושא "היבטים התמכרותיים". נכחו כ-80 אנשי מקצוע ומטפלים שרכשו ידע נוסף בעניין.

סיירת הורים:
• במהלך חופשת החנוכה יצאו מתנדבי הסיירת לפעילויות בסימן חנוכה, חילקו סופגניות טרופיות עם כיתוב "יותר אלכוהול פחות אתה" וצמידים זוהרים לבני הנוער שפגשו בפארקים.
• סיירת מתוגברת: התקיימה פעילות מתוגברת של כ-23 מתנדבי סיירת יוצאי חבר העמים לפעילות בפארקים. המתנדבים פגשו את בני הנוער ושוחחו עמם. סיירת מתוגברת זו הנה פרי של שיתוף פעולה מבורך של סיירת הורים ותחום העולים ברשות.
• ערב הצדעה: התקיים ערב הצדעה של הרשות למתנדבי סיירות ההורים. האירוע התקיים במרכז מונארט והגיעו אליו כ-100 מתנדבים ובני זוגם.  כמו כן, סיירת ההורים זכתה באות מגן ראש העיר לארגונים ולמתנדבים.
• ערב סילבסטר: פעילות חודש המאבק הבינלאומי בהתמכרויות נסגרה בערב הסילבסטר. סיירת הורים מתוגברת במתנדבים, מדריכי איתור ועובדי הרשות יצאה לפעילות בפארקים ומתחמי הבילוי בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה, אגף הביטחון והחירום והשיטור המשולב. בערב זה, פרט לפעילות השגרתית חילקו מתנדבי הסיירת חומרי הסברה בנושאים שונים,כגון שתיית אלכוהול, שימוש בסמים, נהיגה בהשפעת אלכוהול ועוד. הפעילות נעשתה גם בשיתוף עם המטה לבטיחות בדרכים.

לסיכום, "אשדוד נקייה מסמים ואלכוהול"
המסר צריך להיות ברור כמו שפורסם בשלטי החוצות בעיר.


 


משפט ציבורי – הענישה בעבירות סחר בסמים - נתניה, יוני 2012

ב- 29 במאי 2012 התקיים במכללת נתניה משפט ציבורי בנושא הענישה בעבירות של סחר בסמים, פרי שיתוף פעולה בין הרשות הלאומית והרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, ומכללת נתניה.

המשפט העלה לדיון ציבורי את קלות הענישה הניתנת בישראל על עבירות של סחר בסמים. למרות העובדה שהעונש המקסימאלי על עבירות אלו הנו מאסר של 20 שנה, מעולם בישראל לא ניתן פסק דין שהטיל את  העונש המקסימאלי על מבצע העבירה.

הקייס שנבנה היה של סטודנטית שנתפסה על ידי המשטרה כשברכבה 10 ק"ג של קנאביס. הסטודנטית הודתה בכך שגידלה וסחרה בחומר עד לרגע בו נתפסה.

במשפט טענו עורכי הדין אבי חימי מטעם ההגנה, ורות עשהאל מטעם התביעה, ביחד עם סטודנטים מהמכללה.

בסיום המשפט ניתן גזר הדין על ידי חבר שופטים המורכב משלושה נציגים, בראשם השופטת המחוזית בדימוס עדנה בקנשטיין. גזר הדין שהוטל על הסטודנטית היה שבע שנים בכלא, 300 אלף ₪ קנס (או 1/2 שנת מאסר אם לא תוכל לשלם את הקנס) ועיקול הרכב.

מהשופטים נמסר כי גזר הדין הנו חמור ביחס לעונשים הניתנים על מקרים דומים בישראל.
אירוע: הגליל, הגלגל וסימולטורים לרוב - כרמיאל, מאי 2012

לכתבה מקוונת בנושא לחצו על התמונה:


 

 

המיל"ה - פרויקט להתמודדות עם התמכרויות - קרית גת, מאי 2012

להלן כתבה בנושא, שפורסמה בעיתון מקומי.

לקריאת הכתבה לחצו על התמונה:


 

 

bul4_1 כתבה בנושא וועדה סטטוטורית פברואר 2015 - מודיעין
bul4_1 פעילות הסברה בקניון - אור עקיבא, דצמבר 21.12.2011
bul4_1 משחק כדורגל - שוטרים למען בני נוער - דימונה, יולי 2011
bul4_1 "עד אליך..." כנס ארצי ליחידות האיתור העירוניות - אוגוסט 2011
bul4_1 חגיגה מוטורית בחג השבועות - כרמיאל, יוני 2011  
bul4_1 ''אמהות ומתבגרות ומה שביניהן''
bul4_1 "יום של תכלת" למגזר החרדי - אשדוד, מרץ 2011
bul4_1 תחרות פרסום בנושא שתייה מבוקרת של אלכוהול - עמק חפר, מרץ 2011
bul4_1 מהיום (ש)סמים לב עם הפנים לקהילה - אשדוד, דצמבר 2010
bul4_1 מהפך-סופר נני באה אליך הביתה!!!  אשדוד - נובמבר 2010 
bul4_1 תכנית מניעה "יום של תכלת" למיגזר החרדי באשדוד - נובמבר 2010
bul4_1 הקמת יחידת מתנדבים רוכבי אופנועים בכרמיאל - ספטמבר 2010
bul4_1 "כן לספורט - לא לסמים ולאלכוהול" בקצרין - יולי 2010
bul4_1 צוות מניעה אזורי בשער הנגב - אחריות קהילתית לגבי התנהגויות סיכוניות
bul4_1 בבאר-שבע מחלקים "חומר" למחשבה
bul4_1 בשוהם אמהות ובנות מבלות ביחד
bul4_1 קהילת מנשה נלחמת בשימוש בסמים ובאלכוהול
   
   
   
 
 
 
 
 

שבוע המאבק בסמים ואלכוהול - חדרה, דצמבר 2011

היחידה למאבק בהתמכרויות לסמים ואלכוהול בחדרה מקיימת פעילויות הסברה ומניעה לאורך כל השנה, על אחת כמה וכמה כאשר בארץ מציינים את שבוע המאבק בסמים ואלכוהול.

קישור לכתבה שפורסמה ע"י דובר עיריית חדרה באתר החדשות המוניציפאלי.

חזרה למעלה

פעילות הסברה בקניון - אור עקיבא, דצמבר 21.12.2011

מידי שנה מתקיימת פעילות הסברתית בקניון אור עקיבא, להעלאת מודעות הקהילה בנושא סמים ואלכוהול. הפעילות השנה התקיימה בשיתוף עיריית אור עקיבא, הנהלת קניון אורות, הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול - בהובלת המתאם העירוני שלומי שגב - סיירת הורים ומועצת תלמידים מחטיבת ביניים עתידים, בהובלתה של הרכזת החברתית אורית פוריאן. במסגרת הפעילות הוקמו דוכני הסברה, חולקו עלונים ורוססו גרפיטי בנושא אלכוהול, סמים ואלימות. נרשמה התעניינות רבה של תושבים בנושאים אלו, כמו גם בפעילות הסיירת. בחלק האומנותי היו פעילים תלמידים ממועצת התלמידים.

לחצו להגדלה

   לחצו להגדלה  לחצו להגדלה

חזרה למעלה


משחק כדורגל - שוטרים למען בני נוער - דימונה, יולי 2011

 bul5_3  לכתבה שפורסמה בנושא לחצו על התמונה:

משחק כדורגל - שוטרים למען בני נוער - דימונה, יולי  
 

חזרה למעלה


"עד אליך..." כנס ארצי ליחידות האיתור העירוניות - אוגוסט 2011

בחודש מאי 2011 הוקמה יחידת האיתור - "עד אליך" באשדוד, במסגרת איגום משאבים בין המנהל לשירותים חברתיים של עיריית אשדוד, בהובלתה של גב' רונית צור - ראש מנהל לשירותים חברתיים בעיר, והרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות, בהנהלת הגב' סימונה מורלי.
ביום שני התקיים כנס ארצי ליחידות העירוניות לאיתור ואבחון בני נוער המשתמשים לרעה באלכוהול, במרכז פסג"ה אשדוד.  את הכנס פתחה יעל נהוראי, מנהלת התוכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון.  לאורחים הוקרן סרט תדמית על העיר אשדוד, אשר זכה למחמאות רבות.
הגיעו לכבד בנוכחותם וגם נשאו דברים: רונית צור, אשר ברכה את העושים במלאכה וציינה את שיתוף הפעולה עם הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות.  סימונה מורלי, מנכ"ל הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות, הוסיפה וחידדה כי איגום המשאבים בעיר מנבא הצלחה, מייעל ומונע כפילות שירותים, כמו כן הודתה להוגי הכנס, שבחרו לקיים את הכנס השלישי בעיר אשדוד, והזמינה את באי הכנס לקחת חלק בפעילות קיץ בטוח בעיר.
בכנס השתתפו נציגים מתשע ערים בארץ, אשר נבחרו להפעיל יחידות איתור בתחום שיפוטן. נסקרה ההתקדמות בתהליכי ההקמה וההפעלה של היחידות ביישובים השונים והתקיים דיאלוג אודות סוגיות שונות ביישום עבודת האיתור. כמו כן נשמעה הרצאה מפי רפ"ק ויקי אלעמרי, על פעילות המשטרה במניעת שימוש לרעה באלכוהול, והרצאה אודות תפיסה רגישת תרבות מפי בראהן מלדה.
מנהלת השירות להתמכרויות במשרד הרווחה, הגב' איריס פלורנטין, סיכמה והודתה לנציגי העיר על האירוח המכובד, בשמה ובשם טלל דולב - מנהלת התוכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון.
הכנס היווה קרקע פורייה לשיתופי פעולה עתידיים, לעשייה מבורכת ולקידום בני הנוער בעיר ובארץ. 

נשמח לסייע בכל פנייה, תהיה  או שאלה: 1-700-702444
 

חזרה למעלה


חגיגה מוטורית בחג השבועות - כרמיאל, יוני 2011

 bul3_2 לצפייה בהזמנה ליריד המוטורי

חזרה למעלה


''אמהות ומתבגרות ומה שביניהן'' - רמת השרון 11.4.2011
כתב LOCAL

פזית הק

מרכז ההדרכה להורים ''חושבים הורות'' של הרשות למניעת אלימות והתמכרויות ברמת השרון יזם ערב חוויתי לאמהות ובנותיהן המתבגרות.

הרשות למניעת אלימות והתמכרויות ברמת השרון, קיימה לאחרונה ערב חוויתי משותף לאמהות ולמתבגרות., בהשתתפות למעלה מ- 200 אמהות ובנותיהן המתבגרות.

הערב התקיים במסגרת הפעילות השוטפת של בית הספר להורים ''חושבים הורות'', הפועל ברשות למניעת אלימות והתמכרויות.

ההרצאה עסקה בנושא ''בנות ואמהות פוגשות את גיל ההתבגרות'', והועברה ע''י ענת זפרני. הבנות והאמהות העבירו יחדיו ערב חוויתי, במסגרתו האמהות העלו זיכרונות איך האמהות שלהן התנהגו איתן בתקופת התבגרותן ואיך הן היום מתנהגות לבנותיהם, מהן הגבולות המומלצים, איך להתגבר על ה''עלבונות'' וטריקות הדלת מהבנות ומנגד כיצד הבנות יכולות להתגבר ולהתמודד עם מצבים בהן הן מרגישות מובכות מול אמהותיהן.

ראש הרשות למניעת אלימות והתמכרויות, פזית הק, ציינה: ''ההרצאה הייתה מרתקת ומיוחדת שבה השתתפו האמהות והבנות יחד. לצד החוויה המשותפת הוענק נדבך נוסף ומשמעותי לקשר בין האם לבת- הלימוד והשיח המשותף שהתקיים לפני הערב ואחריו. בכוונת המרכז לקיים עוד פעילויות וסדנאות תקשורת משותפות להורים יחד עם ילדיהם למניעת התנהגויות סיכוניות בעתיד''. (פזית הק, חוויה משותפת)

חזרה למעלה


"יום של תכלת" למגזר החרדי - אשדוד, מרץ 2011

לראשונה בארץ, בטקס מרגש במיוחד, המלווה בברכתו של ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, הסתיימה תכנית הכשרה לגננות חרדיות בנושא: "יום של תכלת". מדובר בפרויקט חלוצי וייחודי בעיר אשדוד.
הטקס התקיים בכיתת הלימוד של "המרכז להורות משמעותית" ונכחו בו 20 גננות מהמגזר החרדי-ספרדי, בפקוחה של הגב' ג'ולייט ביטון - הרוח החיה של ההכשרה - בעידודו של הרב ברוך ביטון ובהנחייה של הגב' מירקה ירושלמי. הגננות סיימו של הכשרה להתמודדות עם סכנות ופיתויים וקיבלו ערכות להפעלה, שהותאמו במיוחד למגזר החרדי. בערכה חומרים רבים הקשורים לסיפור הליבה של התכנית: חוה חקלאית של סבא וסבתא ונכדיהם.  הגננות שזרו את התכנית בחיי היומיום של הילדים בגן.
התכנית מופעלת ב- 20 גנים ואף ההורים זכו לסדנאות, שהועברו להם על-ידי מנחת הורים.
בין מטרות התכנית:  טיפוח דימוי עצמי חיובי, פיתוח יכולת אבחנה בין חומרים מועילים למזיקים, חינוך לאחריות אישית ואיכפתיות חברתית. 
החשיפה לנושאים אלה כבר מגיל צעיר מסייעת בפיתוח החוסן הנפשי.
לפני הטקס בקרו הנוכחים ב- 2 גנים, בהם הופעלה התכנית באמצעות פינות משחק ושירים, שנושאיהם קשורים לשמירה על גוף בריא והמנעות מחומרים מזיקים כגון: חומרי ניקוי - במיוחד לקראת חג הפסח.  הביקור בגנים עורר התרגשות רבה והצפייה הוכיחה כי כבר בגיל כה צעיר מפנימים הקטנטנים את ערך השמירה על החיים.
בין המברכים בטקס: הגב' סימונה מורלי - מנכ"ל הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות, הגב' ברניס מלכה - נציגת הרשות הלאומית למאבק בסמים ובאלימות והגב' שרה פנחסי - המפקחת הארצית במגזר החרדי, שגם העניקו, בשיתוף הגב' גוליי'ט ביטון והגב' עדה ליפציגר - מנהלת המרכז להורות משמעותית - את התעודות למסיימות.
הועלתה בקשה לקיים הכשרה נוספת לגננות במגזר בשנת הלימודים הבאה ולהמשיך ללוות בהדרכה גם את הגננות שבתכנית.
בכניסה לטקס התקיימה תצוגה של חומרים שפיתחו הגננות בהקשר לתכנית "יום של תכלת".
יישר כח ליוזמים לעוסקים ולמבצעים מלאכה חשובה זו.

 

חזרה למעלה


תחרות פרסום בנושא שתייה מבוקרת של אלכוהול - עמק חפר, מרץ 2011 

תחרות הפרסום הוותה שיאו של תהליך שיתוף פעולה בין המועצה האזורית עמק חפר לבין המרכז האקדמי "רופין", בקורס ניהול הפרסום.  הקורס במסגרת לימודי תואר B.A מנהלים, בהדרכת טלי אפרת. במסגרת שיתוף הפעולה, המתקיים זו השנה השלישית, מועבר נושא האלכוהול והשפעותיו לסטודנטים באמצעות מתאמת הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול במועצה האזורית עמק חפר, דנה שמש.  בסיום הקורס נערכה תחרות פרסום בנושא. הסטודנטים הפגינו יצירתיות רבה במגוון המוצרים שהוצגו, כגון: סטיקרים, כרזות, שלטי חוצות, מדבקות למחברת ועוד.   הסטיקרים והכרזות של הצוותים הזוכים יפורסמו ויופצו ברחבי עמק חפר במהלך השנה.

במקום הראשון זכו שני צוותים:

משה כהן ומאור טולדנו עיצבו את הסטיקר:

ענבל שמולה, משה קורן, משה שי ואמיר נוי שעיצבו את הסטיקר:

במקום השני זכו דניאל מכלוף, ליאור אטינגר ורז אוחיון, שעיצבו את הכרזה:
"אלכוהול, שלוק, ועוד שלוק, ועוד שלוק ו-DIE":

 

חזרה למעלה


מהיום (ש)סמים לב עם הפנים לקהילה - אשדוד, דצמבר 2010

  סרטון הממחיש את פעילות הרשות העירונית באשדוד בחודש המאבק בסמים ובאלכוהול - דצמבר 2010

כמידי שנה מקיימת הרשות העירונית  למאבק בהתמכרויות ובאלימות, בהובלתה של מנכ"ל הרשות הגב' סימונה מורלי, חודש הסברה מרוכז בנושא השימוש לרעה בחומרים ממכרים. העיר אשדוד כוסתה בשלטי חוצות כשהאמירה המובילה היא "מהיום סמים לב".
השנה הושם דגש על תחום הקהילה ברמת ההורים וילדים. הפעילות החלה בקיום שני סמינרי "עמיתים", שמטרתם הכשרת מנחים צעירים למניעת שימוש לרעה בחומרים ממכרים, בשיתוף פעולה עם משרד החינוך, ובתי הספר העל יסודיים בעיר.  בפעילות זו לקחו חלק כ 360 תלמידים, נציגים משכבות ח' ו ט'.
בני הנוער זכו בפעם הראשונה להיות נוכחים במעמד ראש העיר ומועצת העיר והציגו את משנתם ותורתם בנושא מניעת השימוש לרעה בחומרים ממכרים,
בסיכום פעילות זו נערך גם ערב להורי "עמיתים" בו גם ניתנו להורים כלים להתמודדות עם בעיית האלכוהול בקרב בני הנוער.
הפעילות אורגנה ע"י בריג'יט דוקהן מהרשות, קרן רוט רכזת שפ"י ארצית ויועצות בתי ספר.


סמינר עמיתים "הכח שבנוער"

בהמשך התקיים ערב הצדעה למתנדבי הרשות העירונית באשדוד, שברובם פעילים במסגרת "סיירת הורים".  בערב זה שמעו המתנדבים הרצאה מפי האנתרופולוג תמיר לאון "הנוער לאן?" ולאחר ההרצאה יצאו לסיור מודרך במקומות הבילוי בת"א.עד השעות הקטנות של הלילה ,הסיור זכה להדים חיוביים ולחשיבה בנושא,"הנוער לאן?"


מצדיעים למתנדבי הרשות

במסגרת פעילות ההסברה הייתה התייחסות ליוצאי חבר העמים שצפו בהצגה בשפה הרוסית "זה יכול לקרות" בנושא התמכרויות ולאחר מכן נערך דיון בנושא זה. מאות הורים נכחו ונהנו.
למחרת התקיים סיור לעובדי מחלקת הקליטה מהעיר אשדוד בו נחשפו למגוון שירותי הרשות למאבק בהתמכרויות ובאלימות.
בערב הוצבה עמדה בקניון הסיטי בה חולקו חומרי הסברה בנושאי התמכרויות, כמו כן התקיים מופע של ילדי המועדון "אפשר גם אחרת", פעילות זו אורגנה ולוותה ע"י ראש תחום קליטה, מר נתן גרינברג וצוותו.


מועדון "אפשר גם אחרת" בפעילות הסברה בקניון הסיטי

מנכ"ל הרשות הגב' סימונה מורלי וצוותה אירחו בלשכת ראש העיר את מנכ"ל הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול - מר יאיר גלר וראשי התחומים שהתלוו אליו.
במעמד זה נכחו  ראש העיר - ד"ר יחיאל לסרי, כבוד הרב עמרם כנפו מ"מ ראש העיר ויו"ר הדירקטוריון, הגב' רונית צור מנהלת אגף הרווחה וראש מנהל חינוך מר אריה מימון.
מנכ"ל הרשות העירונית באשדוד - הגב' סימונה מורלי הציגה את חזון הרשות והיעדים לקראת 2011, כמו כן ציינה את עשיית הרשות העירונית באשדוד בשנת 2010.
הרשות צויינה לשבח ע"י כלל הנוכחים והודגשה אמירת מנכ"ל הרשות הלאומית באומרו "שכל פיילוט חדש נבחן ע"י הרשות באשדוד, מתוך ידיעה שבאשדוד יש את היכולת להוציאו לפועל וכי כיום אשדוד מס' אחד בארץ בתחום".


הביקור בלשכת ראש העיר

לאחר מכן יצאו האורחים מהרשות הלאומית לסיור בלוויית הצוות מאשדוד למרכז המתדון, תחנת השיטור הקהילתית ברובע ז', מרכז ייעוץ לנוער ולסיום ביקרו במרכז להורות משמעותית.  הסיור היה  בדגש פרויקטים בקהילה, בכללם: הנחיות הורים, פעילות במגזר החרדי-שרות אזרחי, חוויה עיסקית לנוער ועוד.

 
ביקור במרכז מתדון
 
מפגש נקודת שיטור קהילתי - רובע ז'
פעילות נוספת במסגרת שבוע ההסברה התקיימה ברחבת העירייה בו הוקם אוהל לאיכות החברה בנושא "לא לאלכוהול" שהופעל ע"י אגף החינוך, תחום הנוער של החברה לתרבות הפנאי, בפעילות זו לקחו חלק עובדי ומתנדבי הרשות בהובלתה של מנכ"ל הרשות הגב' סימונה מורלי, אשר בדבריה ציינה והדגישה "כי אין להעביר מסרים סותרים לנוער וכי חד משמעית אל לנוער לשתות אלכוהול".


אוהל לאיכות החברה בסימן "לא לאלכוהול"

סיירת הורים נטלה חלק בפעילות עירונית בשני ערבים גדושים.בערב יום ה' האחרון בשיתוף עם מטה בטיחות בדרכים ויחידת ההתנדבות העירונית וביום ו' נטלו חלק.בהיערכות העיר בליל הסילבסטר בו יצרו אינטראקציה עם בני נוער החוגגים בפאבים.

לקינוח הפעילויות, במסגרת פרוייקט "משאלה חוויתית" התקיים טורניר קטרגל בסווט סטאר שבו לקחו חלק 101 בני נוער ובגביע זכו חניכי מתנ"ס עוזיאל.


מתנ"ס עוזיאל זוכים במסגרת פרויקט משאלה חווייתית

מנכ"ל הרשות העירונית באשדוד, הגב' סימונה מורלי, מודה למנהלי ועובדי הרשות על ההתגייסות והעשייה במהלך כל השנה לכלל השותפים לעשייה, ולפרנסי העיר על הפתיחות, הסיוע והרוח הגבית שניתנים לרשות לטובת תושבי העיר. 

חזרה למעלה


מהפך-סופר נני באה אליך הביתה!!!  אשדוד - נובמבר 2010

כחלק מפעילות המניעה העירונית מטעם הרשות למאבק בהתמכרויות ובאלימות, שמה השנה דגש, המנכ"ל, הגב' סימונה מורלי, על פיתוח והעצמת השירות של הדרכה אישית בבית- להורים שלהם קושי עם ילדיהם.
כידוע, גידול ילדים, ככלל, הינו תהליך נפלא אך מורכב, שלעיתים קרובות מעורר שאלות וצורך בקבלת כלים להתמודדות.
המודל שפותח באשדוד, במסגרת "המרכז להורות משמעותית", לפני למעלה מ- 5 שנים, מתבסס על מודל "סופר נני" שפותח בארה"ב ובאנגליה, לפיו, מגיעה מנחת הורים מנוסה לבית- ההורים, ומסייעת להורים במהלך 6-10 מפגשים. במהלך חמש השנים האחרונות נהנים מהשירות הורים רבים מאשדוד והסביבה, הפונים עפ"י המלצות של הורים שכבר נעזרו ונתרמו.  במרכז להורות יש מנחות מנוסות, דוברות שפות שונות, לעבודה עם הורים לילדים בכל הגילאים וכן הורים לילדים לקויי למידה והפרעות קשב וריכוז. כמו כן, ניתן שירות גם למגזר הדתי והחרדי.
המנחה מגיעה לבית ההורים ביום ובשעה הנוחים להם, מאבחנת ומסייעת על-פי הצרכים המאותרים.
השנה החליט ראש מנהל החינוך, מר יהודה פרנקל, בשיתוף מר דני קליין וגב' ירדנה חדד, לספק את השירות גם להורים לילדים בבתי-הספר היסודיים והתיכוניים בעיר- המשתתפים במסגרת התכנית להדרכת הורים.  כ- 75 משפחות באשדוד יהנו מהשירות- ועל-פי המלצת בית הספר יופנו ל"מרכז להורות משמעותית" לקבלת מנחת הורים המתאימה לצרכיהם.
יש לציין שזהו מהלך ייחודי בקנה מידה ארצי- לאפשר לכמות כזו של משפחות להעזר, ללא תשלום, בשירות ההדרכה האישית ועל כך שלוחות תודות למינהל החינוך.
עפ"י גב' עדה ליפציגר, מנהלת "המרכז להורות משמעותית" , בשנה הבאה עומד להיפתח במסגרת לימודי התמחות של המרכז, מסלול להכשרת מנחי הורים להדרכה אישית בבית, שישלב לימודי משפחה ואימון אישי ובמהלכו יוכשרו מנחות הורים נוספות לתחום שהולך ומתפתח בעיר.

חזרה למעלה


תכנית מניעה "יום של תכלת" למיגזר החרדי באשדוד - נובמבר 2010

יוזמה ברוכה יצאה לדרך - בין הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות בהנהלתה של גב' סימונה מורלי לבין המיגזר החרדי בעיר.
הגב' מורלי ציינה, כי זו סנונית למיגוון פעילויות עתידיות בעיר, בתחומים הנושקים להסברה, מניעה ושיתוף הורים.
לראשונה בארץ, גם ילדי גני הילדים במגזר החרדי, החלו השנה להשתתף בתכנית "יום של תכלת". למעלה מ- 20 גננות תקבלנה ערכות הפעלה במסגרת השתלמות בת 30 שעות בה תוכשרנה להפעלת התכנית בגני הילדים.
"יום של תכלת" הינה תכנית מניעה המופעלת מספר שנים בגני ילדים המ"מ והממ"ד באשדוד, ביוזמת הרשות העירונית למאבק בהתמכרויות ובאלימות והפיקוח על גני-ילדים מטעם משרד החינוך.
בין מטרות התכנית:
א. לפתח בקרב הילדים אבחנה בין חומרים מועילים לחומרים המזיקים לגוף ולחנך לערכים כמו: אכפתיות ואחריות, כחלק מכישורי החיים, החל מהגיל הרך.
ב. להכשיר את הגננות כסוכנות שינוי בתחום הנ"ל.
את הכפפה הרימה השנה הגב' גו'לייט ביטון, המפקחת על גני הילדים החרדים ובסיועה של רכזת המניעה העירונית, הגב' ברי'גיט דוקאן- הן מובילות את תכנית ההשתלמות.
גב' מירקה ירושלמי - מנחת הורים מטעם המרכז להורות משמעותית, מעבירה את התכנית לגננות והגב' מרגלית מדר, אף היא מנחה במרכז להורות, תקיים 2 מפגשים עם ההורים בכל גן בו מופעלת התכנית, על-מנת לשתפם בכלים אותם רוכשים הילדים. בטקס הפתיחה ברכו הרב ברוך ביטון, מנהל אגף חינוך חרדי, הגב' ברניס מלכה מטעם הרשות הלאומית למאבק בסמים ואלכוהול והגב' עדה ליפציגר מנהלת "המרכז להורות משמעותית" שהדגישו את חשיבות התכנית החל מהגיל הרך ואיחלו הצלחה למשתלמות.

חזרה למעלה


הקמת יחידת מתנדבים רוכבי אופנועים בכרמיאל - ספטמבר 2010

בעיריית כרמיאל הוקם פרויקט חדש, אותו יזם  ברלה סנדל - מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול בכרמיאל.
אחראית על הפרויקט - גברת שולה כהן - מ"מ ראש העיר כרמיאל. הפרויקט הוקם בשיתוף הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול, הרשות לבטיחות בדרכים ומתנ"א (משטרת תנועה ארצית) צפון.
במסגרת פרויקט זה הוכשרה קבוצה של 10 מתנדבים לפעילות במסגרת משטרת התנועה הארצית. המתנדבים עברו קורס שוטרים שלב א' והוכשרו ברכיבה על אופנועים משטרתיים. 

פעמיים בחודש, במהלך סוף השבוע, יסיירו  חברי היחידה על אופנועים משטרתיים, בכבישי הצפון.  בנוסף, יסיירו המתנדבים בלילות שישי, פעם בחודש, ברחבי העיר. 
מטרת הפרויקט הנה לתת גיבוי למשטרה בנושא אכיפה ונהיגה בשכרות.  הרעיון הוא להביא למודעות המבלים כי ביציאה מהעיר או ממקום הבילוי, הם עלולים לעבור בדיקת כשירות לנהיגה.
עם סיום הכשרת המתנדבים ולקראת תחילת עבודתם, התקיים טקס ברחבת עיריית כרמיאל, בהשתתפות ראש העיר, מ"מ ראש העיר, מנכ"ל הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, מנכ"ל הרשות לבטיחות בדרכים ומוזמנים נוספים.

 לצפיה בקטע וידאו מתוך טקס סיום ההכשרה

   
 
   
 


"כן לספורט - לא לסמים ולאלכוהול" בקצרין - יולי 2010

 

יום ספורט קהילתי בסימן "כן לספורט לא לסמים ולאלכוהול" התקיים בקצרין עבור בני נוער ומבוגרים. הארוע החל עם תחנות ספורטיביות שונות כגון: הורדת ידיים, טניס שולחן, משיכת חבל, שש-בש ושח-מט. במקביל החלו טורנירים בענפי ספורט שונים: כדורשת נשים, כדורסל גברים וכדורעף חופים - כאן התחרות הייתה בין בני נוער למבוגרים.   המשתתפים קיבלו חולצות עם הסלוגן של הארוע, הוקם דוכן של הרשות ובו חולקו פלאיירים, עלוני מידע, סטיקרים עם סלוגנים מניעתיים, ודיסק ועליו סרטון ומצגת מכנס אלכוהול שהיה בקצרין. בסוף היום המשתתפים נהנו מקרטיבים ואבטיחים לצינון האוירה, מטקס חלוקת גביעים, מדליות ותעודות, ממוזיקה וממשחקי בריכה בקנטרי קלאב. השתתפו 220 בני נוער ומבוגרים.

   
 

 

 
 

 חזרה למעלה


 "כן לספורט - לא לסמים ולאלכוהול" בקצרין - יולי 2010

בקצרין הוציאו פרסומים מאירי עיניים לקראת יום ספורט בסימן: "כן לספורט - לא לסמים ולאלכוהול". 


 

חזרה למעלה

 צוות מניעה אזורי בשער הנגב - אחריות קהילתית לגבי התנהגויות סיכוניות

 

bul3_2 כתבה בנושא שפורסמה בעיתון שער הנגב, בחודש מאי 2009
bul3_2 תמונות מערב הפתיחה.

חזרה למעלה


בבאר-שבע מחלקים "חומר" למחשבה

הרשות העירונית למלחמה בסמים ובאלכוהול בבאר-שבע מפרסמת ידיעון בנושא.
הידיעון מופץ ברחבי העיר ומכוון בעיקר לבני נוער. מצורף גליון מספר 5 - יוני 2008.
חומר למחשבה - גליון מס' 5 - יוני 2008 

חזרה למעלה

 


 בשוהם אמהות ובנות מבלות ביחד

  

ביום חמישי בשעות אחה"צ התקיים הפנינג שכולו מיועד לאם לבת ולכל אחת... ההפנינג החל בשעות אחר הצהרייםלכל המוזמנות הוצעו מגוון סדנאות החל מטיפוח ויופי וכלה בגלישה בטוחה באינטרנט ומיניות בטוחה. האמהות והבנות בחרו ביחד מה הנושאים המעניינים מבחינתן והצטרפו לסדנאות. ההפנינג התקיים ברחבת התיכון ולטובת הרוצות לשבת ולשוחח הוקם קפה אווירה בחסות "קפה לאוזן " ( קפה יעוצי לבני הנוער ) ודוכני אומנות וקרמים לאלה המעוניינות לבזבז ביחד. בשעות הערב , בחלקו השני ההפנינג,  נפגשו הנערות והאמהות עם הסטייליסטית גלית שרון שנתנה טיפים על הופעה נכונה, שילוב צבעים והתאמת האופנה לאופי. את הערב סגרה בחיוך גדול הסטנדפיסטית דינה אור שצחקה לא על נשים בלבד...  האירוע הזה הוא תולדה של שיחה עם מספר אמהות על החוסר שהן מרגישות בזמן איכות עם בנותיהן. במקביל עלה הרצון לאפשר תיקשורת ישירה ובונה בין אמהות לבנותיהן ובין נשים בכלל למעמד שלהן ולמקום שלהן בחיים . דווקא בתקופה שהגבולות בין הורים לחברים מטשטשים, כשאמהות ובנות רוצות להיות באותה מידה של ג'ינס וכי הורים פוחדים מהפתיחות המינית של בנותיהן אירוע שכזה המעמיד את "פשר הקשר" באמצע והתקבל באהדה גדולה בישוב. האירוע הוא פרי יצירה והובלה של תמי נוחם -מתאמת המאבק בסמים ואלכוהול- אגף החינוך, יחידת הנוער שהם, אגף הרווחה, היועצת למעמד האישה ועוד הרבה תושבי שהם שנרתמו ותרמו מזמנם לסדנאות והפעלות. 

לראשונה בישראל התכנסו מובילי וחברי קהילה ממועצה אזורית בכדי להלחם בנגע הסמים והאלכוהול. בשבוע שעבר נערך במועצה האזורית מנשה מפגש של כ-65 איש: מזכירי קיבוצים ומושבים , ראשי ישובים, יושבי ראש ועדות הורים, חינוך ונוער ותושבים נוספים, מכל הדתות והמגזרים במועצה. מטרת המפגש: לגייס את כל ראשי הקהילה במועצה, לפרויקט ,"מובילי קהילה נגד סמים ואלכוהול".
מאת אמיר רגב
13/04/2008, 22:59
 

בראש הפרויקט עומד ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה בשיתוף עם יו"ר הוועדה למלחמה בסמים ואלכוהול במועצה אהרון רוזנבאום, מנהל המחלקה לשירותים חברתיים שמשי כהנא, והמתאם האזורי למלחמה בסמים ובאלכוהול דודו כהן. כהן סיפר כי,"במהלך המפגש חולקו הנוכחים לצוותים על פי הישוב בו הם מתגוררים, כך שבכל ישוב יהיה צוות. כל צוות יעבור הכשרה בת  חמישה מפגשים בנושא מניעת סמים ואלכוהול, שלאחריה יפעל בישוב כנגד התופעה. אחת לפרק זמן מוגבל, יפגשו כל הצוותים לגיבוש אסטרטגיה מועצתית  נגד השימוש בסמים ואלכוהול". יש לציין, כי המועצה קיימה ומקיימת פעילויות רבות בנושא מניעת סמים ואלכוהול, ביניהם:  מפגשים של קבוצות הורים למתבגרים בנושא חיזוק הסמכות ההורית  בישובים, סיורי הורים  במוקדי בילוי ותוכניות מניעה חינוכיות בבתי הספר, אולם זו הפעם הראשונה בה מאגדים במועצה  כוחות  בכדי להלחם בתופעה.
ראש המועצה אילו שדה ציין," התגייסותם של  תושבי  מנשה למלחמה בסמים ובאלכוהול, היא מרשימה. אני גאה בתושבים שמתנדבים ומשקיעים ממרצם למען הקהילה".

חזרה למעלה

 


 

 

בעמק חפר אוכפים את חוקי האלכוהול

שיתוף פעולה בין המשטרה הירוקה "המתמידים", המשטרה הכחולה רס"ר גיא דישון השוטר הקהילתי ומתאמת הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול במועצה אזורית עמק חפר, הראה כי אין שמירה על החוק האומר כי בעל עסק שבו נמכרים משקאות משכרים, יציג במקום בולט בעסקו, שלט המפרט את החוק האוסר על מכירת משקאות אלכוהוליים למי שטרם מלאו לו 18.
לקראת פורים נשלחו לכל בעלי הצרכניות, בעלי העסקים לממכר אלכוהול, לבעלי המועדונים ולמזכירויות היישובים מכתב הכולל את כל סעיפי החוק המדברים על איסור מכירת אלכוהול למי שטרם מלאו לו 18.
כעבור שבועיים נערך סיור ברחבי עמק חפר בו נבדקו 23 צרכניות בהם נמצא השלט רק בשתיים מתוכם. בעלי הצרכניות טענו כי אינם מוכרים לקטינים, שהמקום היה בשיפוץ ועוד לא הספיקו לשים שלט, או שרק אתמול הביאו אלכוהול בפעם הראשונה. מתוך 18 בתי קפה, ורשתות הנמצאות בתחנות דלק ל11 מקומות היה שלט. כל בעלי העסקים קיבלו מכתב והתבקשו לשמור על החוק.
זהו שלב ראשון בתהליך אכיפת החוק בעמק חפר.

חזרה למעלה


 
סמל מדינת ישראל
English
Русский
العربية
קו חם למידע וייעוץ 1-700-500-508
הקו החם
אגף טיפול ושיקום
אגף אכיפה וחקיקה
אגף חינוך ומניעה
אגף הדרכות ומידע
אגף קהילה
תחום הקהילה
רשימת מתאמים ארצית
מאגר פעילויות
לחופשת הקיץ
שבוע המאבק בסמים
מרכזי טיפול
מחקרי המדען
ספרייה ופרסומים
עלוני הסברה
טפסים
קישורים
בניית אתרים
כל הזכויות שמורות לרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול © 2011
רח' כנפי נשרים 7, גבעת שאול, ת.ד 3985, ירושלים 91039, טל: 02-5675911 פקס: 02-6513956